Майстер Сандо Кайсен

 

“Мне бы хотелось, чтобы все поняли истинный смысл практики.
Чтобы каждый жест, каждое действие было понято, постигнуто у его истока, для того, чтобы знать, что мы делаем в доджо и в жизни”.

 

Мастер Сандо-Кайсен

Старший учень Тайсена Дешимару, Сандо-Кайсен є главою монастиря «Сяюча гора» у Франції, в регіоні Дордонь. Там двічі в місяць проводяться ретріти (сешини), в яких беруть участь як ченці і черниці, так і миряни. Вже 22 роки Кайсен керує місією у Франції і в країнах Східної Європи: у Польщі, Чехії, Словаччині, в Росії і на Україні.Його місія вдохновляєма і підтримується майстром Косака Кию, з храму Сенгаку-дзі в Токіо і Текуфу Хонда Роши, главою храму Дзуїсеки-дзі у Фукуока.

Сандо-Кайсен зустрівся з майстром Тайсеном Дешимару в 1968 році, незадовго до свого від’їзду до Китаю, де він практикував недалеко від древнього монастиря Шостого патріарха Хуейнена в Няньянг, в храмі в горах Вайфангшань.У 1979 році він отримав присвячення в ченці і 10 років опісля очолив місію в Східній Європі.

Сандо-Кайсен створив колекцію «В серці Розуму», записавши 18 дисків з ученням (диск, перекладений російською мовою ви можете знайти тут). Він є автором 22 книг, виданих в Польщі, Чехії і Словаччині. У Франції вийшли дві його книги «Дух петонга» і «Чисте бачення». Російською мовою доки опубліковано дві книги: «Дзадзен», “Лекцiї о тишi” і «Скарби духу». В даний час переводиться книга «Шикантаза».

Поет і композитор, Сандо-Кайсен написав немало текстів пісень для музикантів Східної Європи і має репертуар з більше 50 песен-коанов, які він виконує, акомпануючи собі на гітарі.

Будучи відмінним кухарем, він виховав безліч тензо (кухар в монастирі) і не раз брав участь в кулінарних телепередачах в країнах Східної Європи. Художник, калліграф, музикант, майстер бойових мистецтв, Кайсен не припиняє вчитися і надихати людей на практику «шикантаза» – «просто сидіти» Тендо Недзе.

Він веде життя простого ченця, без прекрас і амбіцій і, не дивлячись на свої багаточисельні заняття, він не перестає повторювати: «Моє життя тече саме по собі, така, яка є».

Дiзнатися бiльше про Майстра Сандо-Кайсен