Майстер Сандо Кайсен

“Мені б хотілося, щоб всі зрозуміли справжній сенс практики.
Щоб кожен жест, кожна дія були зрозумілі, осягнуті у їх витоку, для того, щоб знати, що ми робимо в додзьо і в житті.”

Майстер Сандо Кайсен

Старший учень Тайсена Дешимару, Сандо Кайсен є головою монастиря «Сяюча вершина» у Франції, в регіоні Дордонь. Там двічі в місяць проводяться ретрити (сесіни), в яких беруть участь як ченці і черниці, так і миряни. Вже понад 30 років Кайсен керує місією у Франції і в країнах Східної Європи: у Польщі, Чехії, Словаччині, в Росії і в Україні. Його місія надихається і підтримується майстром Косака Кию, з храму Сенгаку-дзі в Токіо і Текуфу Хонда Роши, головою храму Дзуїсеки-дзі у Фукуока.

Сандо Кайсен зустрівся з майстром Тайсеном Дешимару в 1968 році, незадовго до свого від’їзду до Китаю, де він практикував недалеко від давнього монастиря Шостого патріарха Хуейнена в Няньянг, в храмі в горах Вай Фанг Шань. У 1979 році він отримав присвячення в ченці і 10 років по томц очолив місію в Східній Європі.

Сандо Кайсен створив колекцію “В серці Розуму”, записавши 18 дисків з ученням. Він є автором 22 книг, виданих в Польщі, Чехії і Словаччині. У Франції вийшли дві його книги “Дух петонгу” і “Чисте бачення”. Російською мовою поки опубліковано дві книги: “Дзадзен”, “Лекцiї про тишу” і “Скарби духу”. В даний час відбувається тлумачення книги “Сікантадза”.

Поет і композитор, Сандо Кайсен написав чимало текстів пісень для музикантів Східної Європи і має репертуар з більше 50 пісень-коанів, які він виконує, акомпануючи собі на гітарі.

Будучи відмінним кухарем, він виховав безліч тензо (кухар в монастирі) і не один раз брав участь в кулінарних телепередачах в країнах Східної Європи. Маляр, каліграф, музика, майстер бойових мистецтв, Кайсен не припиняє вчитися і надихати людей на практику “сікантадза” – “просто сидіти” Тендо Недзе.

Він живе життям простого ченця, без прекрас і амбіцій і, не дивлячись на свої багаточисельні заняття, він не перестає повторювати: “Моє життя тече саме по собі, таке, яке воно є”.

Дiзнатися бiльше про Майстра Сандо Кайсен