Монастир “Сяюча вершина” (Франція)

Літній табір у монастирі Сяюча Вершина. 2016 рік

Шлях Дзен, який передається від Будди Шак’ямуні, а потім, в його японської формі – від великого майстра Ейхей Догена, був переданий нам великим місіонером Мокудо Тайсеном Десімару. Тут, в храмі “Сяюча вершина” передача вчення давніх майстрів здійснюється на основі “Сёбогензо” Майстра Догена. Цей живий дзен втілений у ченці Сандо Кайсені, який проводить тут по два сесіна на місяць, а також весняні та осінні табори (Анго). За межами храму “Сяюча вершина” ще в шести країнах регулярно проводяться сесіни.

Шлях Дзен – це перш за все дзадзен, мовчазне і незацікавлене ​​сидження, що є серцем будь-якої діяльності. Дзадзен – це не медитація, оскільки він не спрямований на будь-який об’єкт і не концентрується на чому-небудь в розумі. Робити дзадзен – означає побачити той факт, що ми завжди, від початку маємо Природу Будди. Дзадзен – це не засіб для досягнення якоїсь мети, це сам факт присутності під час дзадзен. Це сікантадза. Доген писав: “Навіть якщо деякі люди знають з досвіду, що сидіти – це Дхарма Будди, ніхто не вміє сидіти заради сидіння”.

Ретрити в храмі “Сяюча вершина” мають смак простоти. Дзадзен перемежовується прийомами їжі, повсякденними справами, святою працею, відпочинком і сном. До цієї простоти немає чого додати, немає нічого, що б не було проявом великого Шляху. Сюди потрібно приходити з простим розумом, без будь-яких намірів, цілей і духовних чи уявних пошуків. Тут – ніякої суворості і особливої ​​моралі, ніяких обіцянок щастя чи свободи. Тут – це кожен з нас, осяяний від початку часів у своїй власній Сутності. Це “кожен з нас” з безпочаткових часів утворює Святу Санґгу високоповажного Будди. Ритм життя в монастирі розмічається звуками, яким ми природним чином слідуємо, відсторонюючись від свого ментала і схильності до протиборства.

Жодне слово не зможе описати чудову квітку дзадзен. “Просто сидіти” – це велике саторі Будди.

“Злодій залишив після себе Місяць у вікні”.

Контакти:

Temple Zen du Pic Lumineux / Храм Дзен Сяюча Вершина
“Пейрекаті” 24170 Ларзак
“Peyrecaty” 24170 Larzac
тел. +33 553 59 03 18
+33 623 30 18 56
zenkaisen.fr