Регулярна практика в Українi

Запрошуємо Вас до участі в практиці дзадзен
Регулярна практика у додзьо в Києві і Харкові.

Київ: регулярні заняття у вівторок за адресою Тарасівська, 19б, офіс 11 , код 11к. Початок о 19:30. Прохання приходити раніше на 15-20 хвилин, щоб підготуватися і перевдягтися.
Тел. для зв’язку: Сергій +380 (67) 705 00 11, e-mail: kantai@i.ua або sangha.ukraine@gmail.com

Харків: регулярні заняття за адресою ул.Кооперативная 6/8, субота о 18:30
Тел. для зв’язку: +38 (093) 148 39 23 ,Антон, e-mail sanghasandokaisenkharkov@gmail.com 

Для практики дзадзен з собою треба мати: вільний одяг темного кольору, високу і тверду подушку для медитації (можна згорнуту ковдру), килимок. Перше відвідування безкоштовне.

Додзьо Анкай Дзі (Океан спокою) було створено в 2005 році для практики дзадзен. Його виникнення пов’язане з першим приїздом Майстра дзен Кайена в Україну в травні 2005 року. Ми належимо до традиції Сото-дзен – школи японського буддизму, заснованої Догеном. Це жива традиція, яка базується на зв’язку між вчителем і учнем та на живій передачі вчення. У той час як буддизм набував найрізноманітніші форми протягом часу, сама позиція дзадзен, за допомогою якої Будда пізнав справжню природу розуму і Просвітлення, залишається незмінною. Для нашої традиції дзадзен є серцем дзен, він займає центральне місце у всьому вченні. Це особиста практика, яка поєднує в собі фізичний і духовний аспекти людини і сприяє реалізації її цілісності. Це шлях самопізнання і особистого пошуку відповідей на свої питання. Якщо ми подивимося на етимологію слова дзадзен, то назва практики означатиме “сидіти в цілісності, єдності всього існуючого”, адже “дза” перекладається як “сидіти”, а “дзен” як “цілісность”, “все”. Це сидяча безоб’ектна медитація, в якій ми не шукаємо ніякої вигоди, в якій не придумуємо мети, а лише зосереджуємося на позиції тіла, на диханні і стані розуму. Дзадзен, поза Будди, – це схрещені ноги, рівна спина, напівзакриті очі. Це концентрація на диханні аж до самозабуття. Забути про себе значить дозволити нашій глибинній, первинній свідомості діяти вільно, без перешкод. Дзадзен – це ефективна практика для розширення свідомості і розвитку інтуїції. Вона не тільки вивільняє велику енергію, – вона є актуалізацією пробудження. Кожна людина наділена природою Будди, і розкрити її можна лише реалізуючи пробудження. Таким чином, тут не йдеться про релігію, філософію, психологію, мораль, духовность або конкретні знання. Дзен позбавлений догматизму і не схильний теоретизації. Дзен вчить нас жити тут і зараз в повноті кожного конкретного моменту життя. Бути присутнім в кожній миті. Він визначає уважність як одну з найбільших цінностей, як ключовий момент на шляху реалізації саторі (просвітлення). Свобода дзадзен полягає в тому, що ми вчимося бути суб’єктами в своєму житті, а не об’єктами обставин, інших людей, власних бажань і емоцій. Основна діяльність Української Сангхи Сото-дзен (групи практикуючих) полягає в проведенні регулярних практик дзадзен, а також проведення сесінів (більш інтенсивна практика дзадзен протягом двох з половиною днів). Сангха також займається перекладом і виданням дзен книг. За допомогою видавництва “Ніка” ми видали в Україні книгу Майстра Кайсена “Скарби духу” і “Вірші божевільного ченця”. Сангха також поширює ці книги і диски, на яких записано вчення Майстра.