Санґга

“Zazen International” – це санґга учнів майстра Сандо Кайсена. Ми є послідовниками  нової європейської традиції дзен, основи якої заклав Мокудо Тайсен Дешимару. Дзен – це не буддійська релігія, це практика чудової і тихої Дхарми. Наша лінія – це вже ні Ріндзай, ні Сото, це новий, європейський дзен.

Зараз в Україні існує два центри (в м. Києві та м. Харкові), в яких Ви можете брати участь у регулярних практиках дзадзен. Також в Україні регулярно організовуються сесіни або дні дзадзен за участю черниці ЕйКІ (Польща). Інформацію про найближчі заходи Ви завжди можете знайти на нашому сайті в розділі Новини.

Двічі на рік в нашому монастирі “Сяюча вершина” у Франції проводяться весняний і осінній табори (Анґо – 1-2 тижневий ретрит), на який збираються практикуючі з Франції, Польщі, Чехії, Словаччини, України та Росії. Протягом року проводиться ще 18 3-денних ретритів (сесінів).

Учні Санд Кайсена, монахи і монахині, очолюють безліч центрів дзен у Франції і в Східній Європі. Де практикувати дзен? У монастирі “Сяюча вершина” і наших дзен-центрах.

Тут живе Патріарх дзен,
І птахи ґлазують з нього.
Тут сидить майстер дзен,
Він не знає самого себе.

Я зіткнувся між двома соснами
З жебраком на ім’я Бодхідхарма.
Він не впізнав мене, і я його теж.
Хмари пливуть і вітер жене їх.